Świąteczne kolędowanie w SOSW w Lublińcu

" SOSW w Lublińcu od 15 lat celebruje w swojej placówce "Wspólne Kolędowanie". W tym roku na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lublińcu do placówki przybyło kilkudziesięciu odświętnie ubranych kolędników z kilkunastu placówek oświatowych z powiatu lublinieckiego, kłobuckiego oraz Poznania. 

Wszystkich przybyłych serdecznie powitał dyrektor Ośrodka mgr Marek Warwas. Przypomniał on także piętnastoletnią tradycję wspólnego kolędowania dzieci i młodzieży specjalnej troski edukacyjnej z pełnosprawnymi rówieśnikami w przededniu Świąt Bożego Narodzenia. 

W świątecznej scenerii sali gimnastycznej ośrodka rozbrzmiewały radośnie kolędy i pastorałki wprowadzające w niezwykłą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Ich wykonawcy, zarówno ci najmłodsi, jak i nieco starsi, nagradzani byli gromkimi i gorącymi oklaskami. 

Śpiewane kolędy i pastorałki połączone były ze składaniem Bożonarodzeniowych życzeń 
i okolicznościowymi inscenizacjami. Każdy z występujących kolędników otrzymał słodki upominek, który ufundował ksiądz Bronisław Jakubiszyn – proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Lublińcu. 

Na zakończenie kolędę „Wśród Nocnej Ciszy” zaśpiewali wspólnie z całą zgromadzoną społecznością goście ośrodka. Gościem specjalnym była Kinga Skiba z Lubszy – finalistka telewizyjnego programu „Mam talent”. " (informacje ze strony 
http://lubliniec.naszemiasto.pl/artykul/galeria/2104709,sosw-w-lublincu-od-15-lat-celebruje-wspolne-koledowanie-foto,id,t.html ).