Sukces podczas Jugend musiziert

Rok szkolny 2018/2019 był rokiem wytężonej pracy Kingi. Kinga brała udział w konkursie muzycznym "Jugend musiziert" dla uczniów niemieckich szkół z całego świata. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział aż 17 tysięcy uczestników. Jugend musiziert to najdłuższy konkurs z jakim spotkała się Kinga, bo trwał prawie cały rok szkolny. Pierwszy etap konkursu odbyła się w styczniu 2019. Podczas tego etapu Kinga zdobyła pierwsze miejsce i przepustkę do kolejnego etapu. Drugi etap odbył się w marcu. Po raz kolejny Kinga zdobyła pierwsze miejsce i dostała się do finału. Sam finał odbył się w czerwcu 2019 - Kinga wyśpiewała 3 miejsce. Podczas konkursu na każdym etapie Kinga prezentowała odmienny repertuar przygotowany przez nauczycielkę śpiewu Katrin Kaufmann. Akompaniatorem Kingi był nauczyciel fortepianu Eric Kaufmann. Zmieniało się także jury oceniające uczestników na każdym etapie.

 Jugend musiziert znacznie różni się od konkursów znanych dotychczas Kindze - podczas prezentacji muzycznej w grupie wiekowej Kingi należało przygotować 20 minutowy program muzyczny o zróżnicowanym repertuarze. Uczestnicy musieli wykonać także utwór a'capella - Kinga zaprezentowała utwór w języku polskim oraz zaprezentować swoje umiejętności improwizacji muzycznej. Całość powinna być przygotowana z akompaniamentem własnym lub z osobą akompaniującą. 

Jeszcze w maju 2019 Kinga otrzymała stypendium podczas Koncertu Galowego w Gothie. Po finale zaś Minister do spraw Edukacji, Młodzieży i Sportu Helmut Holter wręczył uczestnikom, w tym Kindze nagrody.  Gratulacje i nagrody odebrali także uczestnicy w swojej Szkole muzycznej. 

Nowe doświadczenia związane z udziałem w konkursie i obcowaniem z różnorodnym repertuarem oraz z młodzieżą z całego świata przybliża Kingę z każdym dniem do odnalezienia swojej własnej ścieżki muzycznej i repertuaru, w którym czuje się ona najlepiej.

Kolejna szansa na udział w konkursie w kategorii "Śpiew - pop" pojawi sie dopiero za trzy lat, ponieważ kategorie są zmienne.