Biografia

Kinga Skiba  - 9-letnia finalistka V edycji telewizyjnego show „Mam Talent”. Na co dzień Kinga jest  uczennicą Szkoły Podstawowej im.  J. Lompy w Lubszy oraz Szkoły Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Tarnowskich Górach.

Od najmłodszych lat Kingę interesowało wszystko co związane jest z muzyką:  taniec, śpiew i gra na instrumentach  przewijają się w jej życiu od najmłodszych lat. Przygoda z muzyką  rozpoczęła się od tańca. Po tańcu przyszedł czas na naukę gry na skrzypcach i dopiero śpiew.
  
Jeszcze będąc w przedszkolu Kinga wystąpiła na Ogólnopolskim Festiwalu Muzykujących Przedszkolaków – śpiewając i grając odniosła swój pierwszy sukces. Jako 7 Kinga wzięła udział w Festiwalu Piosenki Śląskiej, Festiwal odbywał się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu i był to pierwszy występ przed tak ogromną prawie dwutysięczną widownią. Po raz drugi Kinga wystąpiła w Zabrzu tuż po ukończeniu 8 roku życia. Wtedy też pojawiła się w życiu Kingi muzyka poważna. Na co dzień Kinga słucha także muzyki komercyjnej, jednak największą przyjemność dają jej opery i operetki, a także utwory musicalowe.

Pomysł z udziałem w telewizyjnym programie pojawił się po raz pierwszy kiedy Kinga miała jeszcze 7 lat, jednak dopiero rok później rodzice wyrazili zgodę na udział córki w programie. Mimo wielu obaw Kinga pomyślnie przebrnęła przez program, a udział w Finale w pełni spełnił jej marzenia.
Kinga często korzysta z okazji do śpiewania, czy to na konkursach, w których niejednokrotnie była nagradzana, czy koncertach – uwielbia sprawiać przyjemność swoim słuchaczom oraz „zarażać” śpiewem inne dzieci.

Wolne chwile poświęca przede wszystkim na spotkania z koleżankami i zabawę. Uwielbia także tańczyć.